متباکس

دنباله های زمان گسسته اصلی در پردازش سیگنال دیجیتال

  • دنباله های زمان گسسته اصلی در پردازش سیگنال دیجیتال
1,803
16 فروش

در این مبحث آموزشی، برخی از مهمترین دنباله‌ها در سیستمهای زمان گسسته که معمولا در پردازش سیگنال دیجیتال مورد استفاده قرار میگیرند، معرفی شده است. همچنین پیاده‌سازی دنباله‌ها به شکل صحیح و با توجه به دنباله مرجع زمانی، در نرم افزار MATLAB ارائه گردیده و در پایان، با چند مثال نحوه استفاده از توابع نوشته شده در MATLAB، نشان داده شده است.


رایگان – خرید محصول

در حال بارگذاری...

 

 

دنباله‌های زمان-گسسته اصلی در پردازش سیگنال دیجیتال

 

در طول دهه­‌های گذشته، پردازش سیگنال دیجیتال به لحاظ تئوری و عملی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و کاربردهای آن در زندگی انسان روز به روز افزایش یافته است. درس پردازش سیگنال دیجیتال در دوره­ های کارشناسی و کارشناسی ارشد اولین گام در مسیر آشنایی با این علم مهم است. از طرفی بسیاری از مفاهیم ارائه شده در این درس، به کمک نرم‌افزارهای مهندسی همچون MATLAB بهتر قابل درک است و انعطاف پذیری بالایی به مدرس و دانشجو در جهت فهم عمیق این مفاهیم ارائه میکند.

در این مبحث آموزشی، برخی از مهمترین دنباله­‌ها در سیستمهای زمان گسسته که معمولا در پردازش سیگنال دیجیتال مورد استفاده قرار میگرند، معرفی شده است. این سیگنالها یا دنباله­‌های زمان گسسته شامل دنباله ضربه، پله، شیب، نمایی و سینوسی میشوند.

نکته بسیار مهم در این آموزش، نحوه پیاده­‌سازی مفاهیم گفته شده در نرم­‌افزار MATLAB به شکل صحیح و نحوه استفاده از آنها جهت حل برخی تمرینهای پردازش سیگنال دیجیتال است. این موضوع از طریق آموزش کدنویسی این مفاهیم و ارائه مثال در MATLAB انجام شده است.

 

 

فهرست مطالب ارائه شده در این آموزش ویدئویی:

 

  • دنباله­‌های زمان گسسته
  • انواع دنباله‌های اصلی در پردازش سیگنال دیجیتال
  • پیاده‌سازی در MATLAB

عنوان آموزش دنباله های زمان گسسته اصلی و عملیات بر روی آنها در پردازش سیگنال دیجیتال
مدت زمان آموزش 15 دقیقه
زبان آموزش فارسی
حجم فایل آموزشی 28 مگابایت
سطح آموزش متوسط
پیش نیاز آموزش درس سیگنالها و سیستمها - آشنایی مقدماتی با MATLAB
مرجع پردازش سیگنال دیجیتال Proakis
نرم افزار مورد نیاز MATLAB

امتیاز شما:

  1. رضا ارسال پاسخ

    چه زمانی مطالب سایت ارائه خواهد شد؟

  2. علی ارسال پاسخ

    سطح پیشرفته نیز ارایه میشود؟